نقش ابزارهای کرالینگ

ابزارهای کرالینگ اهداف مشخصی دارد. در واقع هدف آنها بدست آوردن اطلاعات در صفحات وب است که در قالب داده های بزرگ دسته بندی میشوند. به کمک آنها با سرعت بالا داده ها را در بین صفحات وب جستجو کرده اما نکته اصلی سرعت بالای آن است و همچنین این کار در مقیاس بالا انجام میشود. ابزارهای کرالینگ به کمک رابط های کاربری به صورت خودکار کار می کنند. پیش از این ابزاری به این خصوص وجود نداشت تا داده را در مقیاس ابر داده ها با سرعت بالا جستجو کند. یکی کار های به ظاهر ساده اما زمان بر ابزارهای کرالینگ در واقع عملکرد کپی و جایگذاری اطلاعات است. مجموعه ای از عملکرد های زمان بر به کمک این ابزار ها انجام میشود و در قالب ابر داده به همراه جزئیات جمع آوری میشوند. هدف اصلی ابزارهای کرالینگ صرفه جویی در زمان و صرفه جویی در سرمایه است. این ابزار برای افراد زیادی که در جمع آوری اطلاعات مهارت ندارند بسیار کاربردی و مفید است. ابزارهای کرالینگ در قالبی بزرگ اطلاعات را جمع آوری می کنند آنها به صورت ربات این کار را در نهایت انجام میدهند. اهداف دیگر آنها در بالا بردن سئو است. به کمک جستجو در موتور های جستجو طبیعی اطلاعات ناقص و لینک های خراب را جستجو کرده و در نهایت با جایگذاری اطلاعات مناسب رتبه سئو شما را بالا میبرند.

ابزارهای کرالینگ

ابزار کرالینگ Screaming Frog

ابزارهای کرالینگ در صفحات وب به جستجو اطلاعات متنوع می پردازند. Screaming Frog از برترین های ابزار کرالینگ است. در این بین در صفحات وب با در آدرس های URL به جستجو و تحلیل اطلاعات می پردازند. در مقیاسی مشخص می توان از آنها به صورت رایگان استفاده کرد. در حالت رایگان می توان از 500 آدرس به صورت خودکار و همزمان اطلاعات را جستجو و تحلیل کرد. به منظور سئو این ابزار می تواند به سرعت لینک های خراب را جستجو کرده و همچنین در یافتن خطا های سروری مفید است. برای یافتن ابر داده ها و تحلیل عنوان صفحه ها می توان از آن کمک گرفت. ابزارهای کرالینگ به صورت تخصصی اطلاعات را تحلیل می کنند. تنها راه جستجو اطلاعاتی به کمک آدرس های  Html نیست بلکه می توانید از آدرس های Xhtml نیز استفاده کنید. در این بین شاید به اطلاعات تکراری بر بخورد اما محتوا های تکراری نیز تشخیص داده میشود. پس در کوتاه ترین زمان این اطلاعات جمع آوری شده و به صورت تخصصی دسته بندی میشوند. از ابزار های گوگل هم می توان کمک گرفت و با ترکیب ویژگی های آنها این عملکرد را با سرعت بیشتر انجام میدهد. در نهایت این ابزار از آدرس های اینترنتی و سایت مپ وب سایت ها استفاده می کند.

ابزارهای کرالینگ

ابزار کرالینگ Deep Crawl

ابزارهای کرالینگ در بخش های مختلف اطلاعات را جستجو می کنند. Deep Crawl میان ابزارهای مختلف کرالینگ اطلاعات را در بین داده های ابری جستجو می کند. داده های ابری معمولا شامل ابر داده ها هستند. پس به صورت عادی نمیتوان اطلاعات را در آنها جستجو کرد و یا تعداد زیادی را جستجو کرد. به کمک ابزارهای کرالینگ در زمان کمتر اطلاعات تحلیل میشوند. به صورت کاملا تکنیکی می توان در زمینه سئو فعالیت داشت. این کار به صورت کنترل محتوا ها انجام می گرد تا رتبه سئو وب سایت را بالا ببرد. در حالت معمول جستجو در میان یک دامنه آنچنان تاثیر گذار نیست ولی این ابزار می تواند به صورت برنامه ریزی شده چند دامنه را کنترل کند. حالت های دیگر به صورت سفارشی و برنامه ریزی شده در این ابزار آنلاین موجود است که وابسته به نیاز های خود می توانید از آنها استفاده کنید. یکی از عملکرد های محبوب ابزارهای کرالینگ در کاهش زمان بارگذاری اطلاعات است. در نتیجه عملکرد وب سایت و سرعت آن را بالا میرود. اطلاعات هر وب سایت به صورت تخصصی دسته بندی شده و حاوی اطلاعات مهم هر وب سایت است. هر وب سایت شامل اطلاعاتی مثل سطح ترافیک، میزان رتبه و خلاصه اطلاعات تحلیلی هر صفحه است.

ابزارهای کرالینگ

عملکرد فریم ورک های کرالینگ

عملکرد فریم ورک های کرالینگ مانند ابزارهای کرالینگ است. آنها اطلاعات را در حجم بالا جمع آوری می کنند. اما در این بین آنها ویژگی های مختلفی دارند تا این عملکرد را بهبود بخشند. آنها با توجه به زبان های مختلف برنامه نویسی دسته بندی میشوند. با عملکرد مشخصی وارد صفحات وب شده و مانند ابزارهای کرالینگ اطلاعات را جمع آوری می کنند. این کار به صورت شبکه یا به کمک ربات ها انجام میشود. فریم ورک های کرالینگ مثل ابزار های آن متنوع هستند. به صورت برنامه ریزی شده در میان موتور های جستجوگر طبیعی اطلاعات را پیدا می کنند. طبق برنامه های مشخص شده و ویژگی های هر یک از آنها این کار انجام میشود. شاید تنها راهکار جستجو در مقیاس بالای صفحات وب استفاده از ابزارهای کرالینگ و فریم ورک های آنها باشد. تفاوت اصلی این ابزار با فریم ورک های کرالینگ در نوع داده و نوع تطبیق آنها است. برای مثال برای زبان پایتون فریم ورک های مبتنی بر پایتون وجود دارد تا اطلاعات را جستجو کند. نیازمندی های هر فریم ورک و نحوه کارکرد آنها متفاوت است. انواع آنها مختلف است که از معروف ترین های ابزارهای کرالینگ در ادامه صحبت می کنیم. در سال 2020 ابزار های جدیدی به این منظور با ویژگی های جدید و همچنین سرعت بالاتر ساخته شد.

ابزارهای کرالینگ

Scrapy از تاثیر گذار ترین فریم ورک های کرالینگ

Scrapy یکی از فریم ورک های کرالینگ است که با ساختار مشابهی به ابزارهای کرالینگ کار می کند. ساختار این فریم ورک به صورت متن باز است که عملکردی خلاقانه دارد. این فریم ورک مبتنی با زبان پایتون است. از بخش های مفید آن می توان به کتابخانه های کامل این فریم ورک اشاره کرد. در واقع سبب می شود در صورت درخواست ها بالا به سرعت جوابگو باشد. به این ترتیب سرعت بالا از نقص ناگهانی جلوگیری می کند. از تشابه های این فریم ورک می توان به تشابه عملکرد آن با Django اشاره کرد. سرعت عملکرد های مختلف در این فریم ورک بسیار بالاست و در زمان به شدت صرفه جویی می کند. همچنین از ویژگی های مفید آن می توان به میزان حافظه مناسب آن اشاره کرد که در جمع آوری اطلاعات بسیار تاثیر گذار است. هر فریم ورک از الگوریتم های متفاوتی پشتیبانی می کند در مقایسه با انواع مختلف در نوع الگوریتم خود تاثیر خوبی دارد. یکی از ویژگی های خوب یک فریم ورک یا هر ابزار دیگر نحوه کارکرد آسان آن است. به آسانی با عملکرد های مختلف هماهنگ می شود. به صورت سفارشی نحوه انجام عملکرد های آن برنامه ریزی میشود. همچنین از محیط های ابری برای منابع فنی استفاده میکند.

ابزارهای کرالینگ

کرالر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *