ابزارهای دواپس

محبوبیت ابزارهای دواپس

ابزارهای دواپس از آنجایی که به کمک تیم توسعه دهنده آمده عملکرد های مختلف را در کد نویسی آسان تر کرده و در عین حال سرعت کد نویسی و رفع نواقص احتمالی را تا حد تاثیر گذاری پایین آورده. از طریق دواپس کد های موجود تست میشوند و در زمان ارائه نهایی برنامه یا کد بخشی خاص صرفه جویی میشود. فرایند کد نویسی در برنامه های بزرگ از مراحل طولانی تری تشکیل شده. تیم توسعه دهنده پس از مشخص کردن روند برنامه از مرحله اول که سناریو برنامه را می نویسد شروع به کد نویسی می کند. در هر مرحله پس از اینکه کد کامل شد به سمت تست کد ارسال میشود تا کارآمدی کد بررسی شود. در نهایت اگر تست اولیه موفقیت آمیز بود به مرحله بعد رفته تا در محیط آزمایشی کد تست شود. در این مرحله تست با درخواست های بالاتری رو به رو میشود تا نحوه پاسخ دهی به حجم بیشتر اطلاعات را بررسی کنیم. این عملکرد بار ها انجام میشود تا به بهترین حالت خود نزدیک شود. توسعه نرم افزار همیشه ادامه دارد اما نقش ابزارهای دواپس در کوتاه کردن این فرایند است و همچنین اتصال تیم توسعه و برنامه نویسی توسط این ابزار ها انجام میشود.

ابزار دواپس Test retail

Test retail از ابزارهای دواپس محبوب در زمینه تست نرم افزار است. که در سال گذشته جزو محبوب ترین های سال 2019 قرار گرفت. این ابزار تست مبتنی بر داده های ابری یا saas است. مدیریت بالای آن در بین ابزارهای دواپس به گونه سبب محبوبیت آن در تمام زمینه ها شده. ابزار های دواپس در بخش ها مختلف وظیفه دارند برنامه را مدیریت کنند. این امکان برای این ابزار به صورت دستی و خودکار وجود دارد. در موارد تنظیم دستی می توان موارد اضافه را حذف کرد و تنها موارد خاص را بررسی کرد تا در زمان تست صرفه جویی شود. مدیریت همچنین زمانی که برنامه مشخصی از روند کار ارائه شود به بهترین شکل خود انجام میشود. این ابزار تست نرم افزار این مدیریت را به کمک برنامه ای مشخص انجام میدهد که روند کار به طور واضح در آن مشخص است. این برنامه ریزی به روند کاری سرعت میبخشد و به شدت تاثیر گذار خواهد بود که در زمان ارائه کد به مشتری این امر مشخص خواهد بود. یکی از بخش های موثر این ابزار در بین ابزارهای دواپس در اقدام ویژگی های با ابزار های دیگری است که به روند کاری سرعت می بخشد. از جمله این ابزار ها Bugzilla، Jira، Jenkins، TFS و موارد دیگر هستند. از مواردی که به صورت رایگان می توان از افزونه آن استفاده کرد ابزار jira می باشد. به این ترتیب می توان ابزارهای دواپس را امتحان کرد. همچنین ورژن سازمانی این ابزار برای بخش های بزرگتر موجود است.

Query Surge

Query Surge در میان ابزارهای دواپس در نوع خود خاص است. عملکرد آن در بخش تست داده های برنامه است. این ابزار به صورت همیشگی در روند توسعه به شما کمک خواهد کرد. از ویژگی های آن می توان به هوشمند سازی مراحل تست داده اشاره کرد که به صورت واضح در سرعت برنامه تاثیر گذار خواهد بود. رابط کاربری در ابزارهای دواپس شاید حرف اول را نزند ولی در نحوه کارکرد آن تاثیر گذار خواهد بود. در این ابزار با 60 نوع رابط کاربری مواجه هستیم. هدف اصلی ابزارهای دواپس در نوع عملکرد آنها است. در این ابزار حجم داده ها بالا است پس به نوعی باید سرعت تست مراحل و داده ها بیش از حد معمول باشد بخاطر همین رابط کاربری های متعددی برای آن در نظر گرفته شده. ابزارهای دواپس وابسته به تغییرات داده ها باید به طور منظم تیم توسعه دهنده را آگاه سازند و در بخشی که تمام تمرکز در داده ها است انتظار می رود این کار خودکار باشد و به صورت اعلان های خبری به تیم توسعه دهنده ارائه شود. طبق عملکرد های خاص این ابزار تمام مراحل تست نرم افزار به صورت واضح و در قالب گزارش ها تحلیلی با جزئیات دقیق در اختیار تیم توسعه دهنده قرار می گیرد به این صورت حتی اگر بخشی فراموش شود طبق گزارش ها می توان بررسی را انجام داد.

Jenkins

در میان ابزارهای دواپس Jenkins از محبوبیت بالایی برخوردار است. معمولا یکی از کار های زمان بر در تست نرم افزار نظارت بر کار های تکراری است. تغییرات در پروژه بخشی مهم است که باید در تمامی ابعاد مورد بررسی قرار گیرد. کاری که این ابزار انجام میدهد بررسی تمام بخش و ارائه سریع ترین راه حل موجود است. از این طریق سرعت تست را بالا برده و همچنین با موانع کمتری رو به رو هستیم و در نهایت هماهنگی بیشتری در کل پروژه صورت میگیرد. بخش مهم دیگر در ابزارهای دواپس نگهداری است. توسعه به صورت همیشگی با نرم افزار همراه است پس باید از نگهداری خوبی هم برخوردار باشیم. این ابزار در بخش نگهداری عملکرد خوبی دارد و به کمک ابزار GUI در زمان کمتر به روز رسانی ها را انجام میدهد. برای پشتیبانی از پروژه در بخش ها مختلف مخصوصا در پروژه های بزرگ ابزار های تست اهمیت بالایی دارند. به همین منظور با وجود 400 نوع افزونه در بخش های مختلف از مراحل تست نرم افزار پشتیبانی می کند. ابزارهای دواپس در بخش های مختلف باید کارا باشند یکی از دلایل محبوبیت این ابزار در قابلیت همکاری آن با سیستم عامل های مختلف است و این امر یعنی پشتیبانی از کاربران بیشتر در سیستم های mac، windows و Unix میباشد. در نهایت این ابزار به راحتی با ابزار های رابط کاربری ارتباط برقرار میکند.

ابزارهای دواپس

Vagrant

در ابزارهای دواپس زمان بخش مهمی است. vagrant با مدیریت واحد برنامه ریزی به طور اثر بخش و موثر ماشین های مجازی را مدیریت میکند. به این صورت که با مدیریت برنامه ریزی زمان بخش های مختلف تست را کمتر کرده و به زمان توسعه و پیشرفت برنامه بخشیده. هدف vagrant در کنترل ابزار های مدیریت پیکربندی است. با کنترل زمانبندی ها علاوه بر اینکه سرعت تست بخش های مختلف بالا میرود در نهایت سرعت ارائه کد اصلی محصول هم بالا تر میرود. یکی از بخش هایی که ابزارهای دواپس در نقص دارند در برقراری ارتباط با سیستم های مختلف است. این ابزار به خوبی با سیستم عامل های مختلف مثل mac، windows و  linux کار می کند. بخشی که این ابزار برای تست مراحل مختلف برنامه در نظر می گیرد به نوعی با ارائه دقیق اطلاعات و  تحلیل های هر بخش همراه است. با نظارت کامل پس از تحلیل و تست هر بخش نسبت به آن توصیف های مشخصی را اعمال می کند. در نهایت پس از تست هر واحد فایلی مشخص به آن در پروژه میسازد. این فایل شامل تمام راه حل های اعمال شده و اشکالات کدنویسی است تا در صورت لزوم تیم توسعه دهنده از آن استفاده کنند. این گزارش تحلیلی به تیم توسعه دهنده کمک می کند تا به روز رسانی کد نویسی مطلع شوند. کار اصلی ابزارهای دواپس در ارائه تیمی ایده آل و هماهنگ با محیط نرم افزار است.

ابزارهای دواپس

بخش اول معرفی ابزارهای دواپس

آموزش

devopsابزارهای دواپسدواپسمقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *