کاربرد ابزارهای دواپس چیست؟

ابزارهای دواپس برای یک برنامه نویس حرفه ای به نوعی بخشی حیاتی محسوب میشوند. آنها به منظور تصحیح کد ها مورد استفاده قرار می گیرند. کد های برنامه نویسان پس از اینکه کد آماده شد به منظور تست توسط ابزار های مختلف مورد تست قرار می گیرند. یکی از آنها ابزارهای دواپس هستند. عملکرد آنها برای فهم آسان تر کد و همچنین بالا بردن عملکرد کد است. در مرحله تست نرم افزار قبل از اینکه برنامه به طور کامل به مشتری برسد به کمک ابزار های مختلف عملکرد برنامه تست میشود. عملکرد نرم افزار طبق برنامه ریزی مشخص است. پس به این منظور برنامه تست شده تا اشکال های احتمالی نرم افزار مشخص شود و سپس در مرحله نهایی به مشتری تحویل داده شود. در واقع کاربرد ابزارهای دواپس در اطمینان بخشی به کد ها است و برنامه نویس با خیالی آسوده نرم افزار را بدون اشکال تحویل میدهد. نرخ ارسال دستورات و عملکرد های مختلف در مرحله تست مشخص میشود. در نتیجه سرعت پاسخ دهی برنامه تست می شود. به نوعی میزان کارایی برنامه باید بالا باشد. ابزارهای دواپس اشکالات موجود را بررسی می کنند و مواردی که از چشم برنامه نویس جا مانده توسط ابزار ها بررسی میشوند.

استراتژی ابزارهای دواپس

ابزارهای دواپس های طبق مراحل مشخصی کار می کنند. در مرحله اولیه ابتدا پردازش های برنامه را چک می کنند و به دنبال آن ارتباطات چک می شود. به کمک ابزارهای دواپس برنامه پیشرفت می کند. نحوه عملکرد آنها به نوعی با استراتژی های مشابه همراه است و پس از اینکه تست برنامه انجام شد خروجی به مشتری ارسال میشود. اما انتخاب ابزارهای دواپس مهم است چرا که باید ابزار مناسب را انتخاب کرد تا کارایی نرم افزار بیشتر باشد و در نتیجه متناسب با کد نویسی تغییرات و اصلاحات لازم ایجاد شود. نکته مهم در خصوص این ابزار در نحوه پاسخ دهی آنها به درخواست های برنامه است. به کمک تست برنامه به صورت خودکار اشکالات برنامه تشخیص داده میشود و آنها اصلاح میشوند. در ادامه به کمک ابزار مناسب سرعت درخواست ها بالاتر رفته و نرم افزار در زمان کمتر ولی با سرعت بیشتر پاسخ گو خواهد بود که این ویژگی برای یک برنامه بخش مهمی محسوب میشود. شناسایی و سپس تست اشکالات نیز مهم است چون بعد از این مرحله برنامه به مشتری تحویل داده میشود پس باید پردازش ها و تست به درستی و کامل باشد و در آخر با اطمینان کافی و شناسایی به موقع برنامه تحویل داده میشود.

ابزار Kamatera 

ابزارهای دواپس به اجرای سریع تر برنامه کمک می کنند. ابزار دواپس کاماترا یکی از ابزار های موثر است که با بسیاری از نرم افزار های معتبر و معروف همکاری داشته. به طور خودکار در زمان همکاری تا مدت سی روز به صورت رایگان از ویژگی های این ابزار دواپس می توان استفاده کرد. از ویژگی های خوب آن در هماهنگی و سفارشی سازی vps hosting است. امری که در محبوبیت و کارایی آن نقش داشته در سرعت این ابزار است. در ابزارهای دواپس انواع مختلفی دیده میشود ولی برنامه های معتبر و معروف می توان نتیجه گرفت نحوه عملکرد آنها با بررسی کاملی است که تمام مراحل را به خوبی پشت سر گذرانده و با اطمینان می توان از آن استفاده کرد. سرعت این ابزار با ترافیک مناسبی است که این تضمین را میدهد بسته های اطلاعاتی با اشکال مواجه نشوند. سرور های تحت نظر این ابزار تعداد بالایی را پوشش میدهد. البته این میزان پاسخ دهی و سرعت بالای سرور ها به خاطر عملکرد اصلی این ابزار در میان ابزارهای دواپس است زیرا بیشتر برای برنامه هایی مناسب است که اطلاعات پایگاه داده را کنترل می کنند. به همین منظور طبق ویژگی های آن برای این برنامه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

ابزار Buddy

ابزارهای دواپس براساس نوع خدماتی که ارائه می کنند دسته بندی می شوند و این دسته بندی نسبت به تست برنامه های مختلف تعیین میشود. این ابزار دواپس برای تست برنامه های شبکه ای طراحی شده. به این صورت بخش های مختلف برنامه تست میشود و دلیل محبوبیت این ابزار در میان ابزارهای دواپس سرعت بالای آن در خدمات رسانی و تست مراحل مختلف است و در واقع بخشی را جا نمی اندازد. پس به برنامه نویس اعتماد لازم را میدهد. در مقابل باید اشاره کرد در زمان کوتاه تست انجام میشود و بخش های مربوط به طراحی برنامه در حدود 15 دقیقه تست می شوند. برای برنامه نویسان زمان امری مهم است که باید به آن توجه شود. در زمان کمتر با کیفیت بالاتر از ویژگی های خوب این ابزار دواپس به شما میرود. در میان ابزارهای دواپس پشتیبانی از زبان های مختلف در حوزه های دواپس بخشی مهم است که این ابزار در حوزه شبکه به خوبی زبان مختلف برنامه نویسی را پشتیبانی می کند و محدودیتی برای ارائه خدمات ندارد. در دنیای برنامه نویسی فریم ورک های مختلفی وجود دارند که این تنوع در جهت بهبود عملکرد برنامه است و این ابزار از تمامی زبان های مختلف و فریم ورک ها پشتیبانی می کند و به خوبی با سیستم های دیگر هماهنگی دارد.

ابزار Basis Technologies

ابزارهای دواپس تنوع بالایی دارند و برخی از زبان ها به صورت حرفه و تخصصی کار می کنند و تست برنامه ها را انجام میدهند. این ابزار به صورت تخصصی برای پلتفرم sap در نظر گرفته شده. به برنامه های کاربردی این امکان داده میشود تا تست مراحل آنها طبق مدل CI/CD باشد. به صورت خودکار بیشتر بخش به کمک این ابزار چک می شود و نیازی به سفارشی سازی و برنامه ریزی خاصی نیست. پشتیبانی کامل آن به حرفه ای بودن این ابزار افزوده است. این امر سبب شده تا کنترل لازم روی نرم افزار موجود باشد و تمام ریسک ها و احتمالات بررسی شود. این امر به کد نویسی بهتر برنامه کمک کرده و خطا های احتمالی را از بین میبرد. توانایی ابزارهای دواپس نا محدود است تنها باید طبق نیاز نرم افزار انتخاب درستی داشت تا در زمان کمتر با کیفیت بالا نتیجه و خروجی ارائه شود. برقراری ارتباط با بخش های مربوط به پردازش برنامه به صورت سفارشی انجام میشود و لزوم کار باید توسط برنامه نویس مشخص شود. محیط خارجی برنامه به صورت خودکار کد ها را تصحیح کرده و با کد های اشباه آنها را جایگزین می کند. ابزارهای دواپس به طور مشخص برخی از مراحل را تست می کنند ولی این ابزار به صورت خودکار تمامی بخش ها را تست می کند و برای بخش غیر ضروری به صورت سفارشی این کار را انجام میدهد.

بخش دوم معرفی ابزارهای دواپس

آموزش

devopsابزارهای دواپسحوزه های دواپسدوآپسدواپسمقاله

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *