وب کرالر

چه چیزی باعث میشود که شما به سمت کرال روی آورید؟ نیازهای یک کرالر چیست؟ آیا کرالر وب ساده و مطمئن است؟ در پاسخ این سوالات میتوان گفت…

علل نیازمندی

اصلی ترین معنی کرال خزش است، منتهی نوع خزش را به حرکت مار تشبیه می کنند که به دنبال طعمه خود می خزد. اولین نیاز کاربر به کرال نیاز به یافتن اطلاعات خود از بسترهای مختلف است. نیاز جوامع امروزی به اطلاعات وب سبب شده تا سامانه های خزنده تحت وب طراحی و شروع به جمع آوری اطلاعات کند. این سامانه ها با طراحی و معماری قدرتمند خود سبب می شوند که به سادگی و راحتی اطلاعات مورد در هر وب سایت جمع آوری و آرشیو شود.

معماری کرال

نوع معماری این سامانه ها بسته به قالب وب سایت هدف تعیین میشود این موضوع سبب شده تا الگوریتم های مختلفی در این حوزه معرفی شود. ممکن است طراح با در یک روند عادی شروع به جمع آوری کند اما این شیوه همیشه پاسخ گو نیست و ممکن است شرط اولیه جهت جمع آوری ارسال اطلاعات به وب سایت باشد این موضوع سبب می شود تا معماری تغییر پیدا کند و الگوریتم اولیه جهت دست یابی به اطلاعات مورد نیاز سایت هدف طراحی و سبب به سمت جمع آوری اطلاعات پرداخت.

اطلاعات دریافتی

بدیهی ست که قالب وب سایت هدف نوع اطلاعات دریافتی را مشخص میکند اما ممکن است این نوع اطلاعات مورد نظر ما نباشد و سبب باز مهندسی اطلاعات و قالب اطلاعات شود. البته این موضوع بعد از دریافت اطلاعات صورت می پذیرد و مربوط به آشیو کردن اطلاعات خواهد بود.

آرشیو اطلاعات

میزان اطلاعات دریافتی در واحد ثانیه موجب طراحی معماری پایگاه های داده می­شود؛ این پایگاه های داده یا همان دیتابیس باید بتوانند همه اطلاعات دریافتی را ذخیره و قابل استفاد بعد از کرال کنند. آنچه که در مدیریت پایگاه داده بسیار مطرح می شود، استفاده حداقلی از سخت افزار سرور و استفاده حداکثری از بازخوانی اطلاعات است. ممکن است نیاز به تمیز نمودن داده قبل از بارگزاری در پایگاه داده باشد کا ابزارهای قدرتمندی در این حوزه وجود دارد.

خدمات گروه صدر

گروه داده پردازی صدر با تجربه فراوان در زمینه طراحی سامانه های کرالر توانایی ارائه خدمات در این حوزه را دارد. هر نوع وب سایت از قبیل سایت های خبری تا سامانه های ارائه اطلاعات را پشتیبانی کرده و در قالبی آرشیو شده از اطلاعات در اختیار مشتری قرار میدهد. سرعت و دقت این سامانه ها با توجه به معماری و تکنولوژی های بروز استفاده شده سبب می شود تا رضایت مشتری بیش از پیش نمایان شود. تمیز نمودن داده ها و استخراج اطلاعات مد نظر مشتری از داده های ضبط شده نیز در مرحله های دیگر در اختیارشان قرار میگیرد. پیاده سازی ماژول های داده کاوی و متن کاوی نیز از دیگر خدمات قابل ارائه خواهد بود.

آموزشکرالر

Educationخدمات گروه صدرکرال وب

امکان ارسال نظر وجود ندارد!